HAKKIMIZDA

ACM Eşanjör; deneyimli ve teknik kadrosuyla 2017 yılından itibaren her marka ve model ürünlerin yedek parça tedarik başta olmak üzere, gıda ve endüstri gibi tesislerdeki plakalı ısı değiştiricilerin servis ve bakım hizmetini vermeye başlamıştır.

Firma; uzun yıllar edinilen tecrübeler ışığında, müşterilerinin ve sektörün ihtiyaçlarına göre, çağın gerekliliklerini, teknolojiyi ve gündemi kılavuz edinerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Faaliyet alanının merkezi “Plakalı Isı Değiştiriciler” olan ACM Eşanjör, diğer markaların ürünlerini kullanmakta olan müşteriler için yedek parça tedariğini en uygun şekilde müşteri memnuniyeti doğrultusunda sağlamaktadır.

Bununla birlikte yine müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda; eşanjör bakım, temizlik, montaj, plaka, conta, boyler, hava ayırıcı, lehimli eşanjör ve plakalı eşanjör gibi ürünlerin tedariği konusunda da hizmet vermektedir. Kaliteden ve dürüst çalışma prensibinden taviz vermeden, müşteri odaklı çalışma anlayışıyla genç ve dinamik teknik kadrosu ile günün her saatinde ayırt etmeksizin hizmet vererek örnek bir kuruluş olmayı hedefleyerek yoluna devam etmektedir.

TÜM ÜRÜNLERİMİZ

PLAKALI EŞANJÖR

Plakalı eşanjörler sıcaklıkları farklı iki akışkanın birbirinden plakalar yardımı ile ayrıldığı ve bu plakaların iki akışkan arasında ısı transferi yapmasını sağlayan tesisat ekipmanıdır.

Plakalı eşanjörlerin diğer eşanjörlere göre en büyük avantajı ısı transfer verimliliğidir. İki akışkanı ayıran plakaların diğer malzeme alternatiflerine göre ince olması, ısı transfer hızını artırır ve dolayısıyla transfer sırasında oluşacak ısı kayıplarını azaltır.

Plakalı eşanjörler verimli olmasının yanı sıra kullanıldığı sistemleri zamanla birikebilecek tortu ve pislik oluşumunu engeller. Ayrıca tesisatta oluşabilecek aşırı basınca karşı da sistemi korur. Kullanıldıkları sistemin ömrünü artıran bu özellikleriyle plakalı eşanjörler, tesisatlarda ısıtma elemanı, soğutma elemanı, devre ayırıcı veya basınç kırıcı gibi birçok amaçla kullanılabilir.

YAPIŞTIRMASIZ CONTA

Conta, plaka üzerindeki kanala yerleştirilmiş ve plakadan düşmesini zorlaştıran bir tırnak ile tutturulmuştur. Böylelikle contanın plakaya tutturulması için özel aletlere ihtiyaç da duyulmaz. Contalar, çok iyi bir sızdırmazlığa ve çatıya benzer yapısı sayesinde, uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.

KUSURSUZ PLAKA TASARIMI

Çalışma şartlarınıza ve uygulamanıza göre en ideal plaka tipini seçer. Özel akışkanların gereksinimlerini ve farklı çalışma şartlarını sağlayabilmek için, geniş ve dar akış kanalları ile en uygun ısı değiştiriciyi sunar.

Örneğin; aynı modelin bile desenlerindeki açıya göre iki farklı plaka tipi vardır. Bunlardan biri daha yüksek ısı aktarım katsayısı ile daha yüksek basınç kaybı, diğeri; daha düşük ısı aktarım katsayısı ile daha az basınç kaybı elde edebilir. Bu iki tip plakanın aynı Plakalı ısı değiştirici (PID) içinde karışık şekilde dizilmesi yoluyla da, optimize edilmiş daha etkili ve daha uzun ömürlü bir tasarım yaratılabilir.

GELİŞMİŞ GÖVDE YAPISI

Plakalı ısı değiştirici (PID), tek taraflı akışa göre tasarlanmıştır. Aynı plakanın 180° döndürülüp artarda dizilmesiyle akış kanalları oluşturulur. Ardışık plakalar, plakalar arası özel bir kilitlenme mekanizması ile iyice birbirlerine kenetlenirler. Serbest yatak ve plakaların bu yataktaki kolay hareketi, Plakalı ısı değiştirici (PID)’nin istenilen konuma göre sıkıştırılmasını sağlar. Tüm sıkıştırma elemanları yüksek dayanımda galvaniz ile kaplıdır. 

UZUN ÖMÜRLÜ PLAKALI ISI DEĞİŞTİRİCİ (PID)'LER İÇİN ALTERNATİF BAĞLANTI TİPLERİ

Plakalı ısı değiştirici (PID), akışı tamamen plaka kanalları içinde tu abilmek, akışkanın gövde ile temasını kesebilmek için, bağlantı noktalarında, uygulamaya göre plaka veya conta malzemesinden imal edilmiş bağlantı elemanları içerir. Bu, gövdenin ömrünü uzattığı gibi, akışkanın da gövdenin boyasından etkilenmemesini sağlar.

Örneğin, arıtma, ilaç endüstrisi, gıda endüstrisi, gemi endüstrisi, ISOHA (HVAC), soğutma endüstrisi vb. yatırım ve işletme maliyeti yüksek ileri uygulamalar için, bağlantılarda meydana gelebilecek korozyonu önlemek ve daha önemlisi akışkanı korumak amacıyla, bu kaplama sistemlerinden birinin kullanılması son derece önemlidir. Plakalı ısı değiştirici (PID)’nin ebadına göre dişli ya da flanş bağlantı şekli sunabilir, akışkana göre ise paslanmaz çelik, titanyum, kauçuk vb. malzemeler ile çözüm getirebilir.