HAKKIMIZDA

ACM Eşanjör; deneyimli ve teknik kadrosuyla 2017 yılından itibaren her marka ve model ürünlerin yedek parça tedarik başta olmak üzere, gıda ve endüstri gibi tesislerdeki plakalı ısı değiştiricilerin servis ve bakım hizmetini vermeye başlamıştır.

Firma; uzun yıllar edinilen tecrübeler ışığında, müşterilerinin ve sektörün ihtiyaçlarına göre, çağın gerekliliklerini, teknolojiyi ve gündemi kılavuz edinerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Faaliyet alanının merkezi “Plakalı Isı Değiştiriciler” olan ACM Eşanjör, diğer markaların ürünlerini kullanmakta olan müşteriler için yedek parça tedariğini en uygun şekilde müşteri memnuniyeti doğrultusunda sağlamaktadır.

Bununla birlikte yine müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda; eşanjör bakım, temizlik, montaj, plaka, conta, boyler, hava ayırıcı, lehimli eşanjör ve plakalı eşanjör gibi ürünlerin tedariği konusunda da hizmet vermektedir. Kaliteden ve dürüst çalışma prensibinden taviz vermeden, müşteri odaklı çalışma anlayışıyla genç ve dinamik teknik kadrosu ile günün her saatinde ayırt etmeksizin hizmet vererek örnek bir kuruluş olmayı hedefleyerek yoluna devam etmektedir.

TÜM ÜRÜNLERİMİZ

BOYLER

Boylerlerin kullanımı, günümüzde özellikle plakalı eşanjörün kullanım şartlarının uygun olmadığı koşullarda tercih edilmektedirler. Bu ünitelerde, sıcak su serpantin veya ceket yardımıyla üretilip ve boylerin kendi hacminde depolanabilmektedir.

 • Ürünlerin iç yüzeyleri, paslanmaz olanlar haricinde, boya, titanyum emaye veya galvaniz ile kaplanmaktadır.
 • Korozyona karşı her tankta bir adet magnezyum anot bulunmaktadır.
 • Ürün üzerinde bir adet termometre bulunmaktadır.
  İstenildiği takdirde, ürünlere farklı güçlerde elektrikli ısıtıcı ilavesi yapılabilir.
 • Standart olarak 100-600 lt ürünler, poliüretan izolasyon üzeri toz boyalı galvaniz sac kılıflı iken 800-6000 lt ürünler, açık hücreli yumuşak poliüretan izolasyon üzeri fermuarlı vinleks kılıflıdır.
 • Avrupa standardında üretim
 • Uzun ömür ve hijyen
 • Verimlilik
 • Korozyona karşı dayanıklılık
 • Estetik dış görünüm
 • Mükemmel izolasyon
 • İlave elektrikli ısıtıcı ile kullanabilme

NERELERDE KULLANILIR?

Fabrikalar, kışlalar, oteller, yurtlar, apartmanlar, hastaneler, şantiyeler gibi toplu sıcak su ihtiyacının fazla olduğu aynanda musluk açan kişi sayısının artış gösterdiği yerlerde uygun olarak kullanılır.

ÖRNEK TESİSAT ŞEMALARI

1- Şebeke suyu girişi
2- Su basınç regülatörü (basınç düşürücü)
3- Servis vanası
4- Filtre
5- Çekvalf
6- Emniyet ventili
7- Tahliye hattı
8- Termostatlı rezistans
9- Sirkülasyon hattı pompası
10- Servis sirkülasyonu hattı pompası
11- Sensör bağlantı manşonu
12- Sıcak su çıkışı
13- Termometre
14- Servis kapağı
15- Anod çubuk
16- Isı değiştirici (plakalı eşanjör)
17- Isı kaynağı girişi (Güneş enerjisi – Kazan – Isı pompası)
18- Isı kaynağı dönüşü (Güneş enerjisi – Kazan – Isı pompası)
19- İkinci serpantin sirkülasyon hattı pompası