HAKKIMIZDA

ACM Eşanjör; deneyimli ve teknik kadrosuyla 2017 yılından itibaren her marka ve model ürünlerin yedek parça tedarik başta olmak üzere, gıda ve endüstri gibi tesislerdeki plakalı ısı değiştiricilerin servis ve bakım hizmetini vermeye başlamıştır.

Firma; uzun yıllar edinilen tecrübeler ışığında, müşterilerinin ve sektörün ihtiyaçlarına göre, çağın gerekliliklerini, teknolojiyi ve gündemi kılavuz edinerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Faaliyet alanının merkezi “Plakalı Isı Değiştiriciler” olan ACM Eşanjör, diğer markaların ürünlerini kullanmakta olan müşteriler için yedek parça tedariğini en uygun şekilde müşteri memnuniyeti doğrultusunda sağlamaktadır.

Bununla birlikte yine müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda; eşanjör bakım, temizlik, montaj, plaka, conta, boyler, hava ayırıcı, lehimli eşanjör ve plakalı eşanjör gibi ürünlerin tedariği konusunda da hizmet vermektedir. Kaliteden ve dürüst çalışma prensibinden taviz vermeden, müşteri odaklı çalışma anlayışıyla genç ve dinamik teknik kadrosu ile günün her saatinde ayırt etmeksizin hizmet vererek örnek bir kuruluş olmayı hedefleyerek yoluna devam etmektedir.

ACM EŞANJÖR

HİZMETLERİMİZ

Yedek Parça Tedarik

ACM Eşanjör; Türkiye’deki en büyük, en kapsamlı eşanjör contası tedarikçilerinden biridir. Eşanjör servis, onarım, montaj ve bakım işlemleri harici olarak bu ürünlerin tüm yedek parçalarının tedariği konusunda müşterilerine sınırsız destek sunmaktadır. Geniş stok hacmiyle müşterilerine anında çözümler sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya devam etmektedir.

Servis Hizmetleri

Eşanjörler; dış etmenler yüzünden kirliliğe maruz kaldıklarından dolayı eşanjör servis ve bakımı yılda en az bir defa yapılarak cihazın kullanım ömrü uzatılıp, performansı arttırılabilir. Her eşanjör cihazının farklı bir servis ve bakım şekli vardır. Bundan dolayı servis ve teknik elemanlarımız bakıma geçmeden önce cihazınızın modelini inceler ve doğru temizlik kimyasalları kullanılır. Teknikerlerimiz doğru bir temizleme kimyasalı ile cihazınızı kısa sürede temizler, kontrolleri yapılır ve olası her türlü bilgi tarafınıza verilir. Uzman teknik ekibimiz tarafından her türlü cihaza yönelik temizlik, bakım, onarım hizmetleri sağlanmaktadır. Zamanla deforme olan cihaz parçaları yerinde değiştirilir ve cihazınızın performansı ilk günkü hale getirilerek sizlere teslim edilir.

Eşanjör

Eşanjör; farklı sıcaklıktaki iki sıvının birbirine karışmadan ısı transferini mümkün kılan ısı değiştirici ekipmanlara verilen genel addır. Farklı eşanjör tiplerinin çalışma prensibi temel olarak aynıdır; sıcaklığı daha yüksek olan sıvının sahip olduğu ısıyı öncelikle ısı transfer yüzeyinde toplayarak (plaka/boru), bu ısıyı aynı plaka veya borunun diğer yüzeyi ile temas etmekte olan düşük sıcaklıktaki diğer sıvıya aktarmaktır. Böylelikle sıvılardan birisi ısı kazanırken sıcaklığı artarken, diğeri ısı kaybına uğradığı için sıcaklığı düşmektedir.

Eşanjörün ana bileşenlerinden birisi olan contalar sayesinde, Isı transferinin gerçekleştiği yüzeyin iki farklı yüzü ile temas etmekte olan sıvıların birbiri ile karışması önlenmektedir.