HAKKIMIZDA

ACM Eşanjör; deneyimli ve teknik kadrosuyla 2017 yılından itibaren her marka ve model ürünlerin yedek parça tedarik başta olmak üzere, gıda ve endüstri gibi tesislerdeki plakalı ısı değiştiricilerin servis ve bakım hizmetini vermeye başlamıştır.

Firma; uzun yıllar edinilen tecrübeler ışığında, müşterilerinin ve sektörün ihtiyaçlarına göre, çağın gerekliliklerini, teknolojiyi ve gündemi kılavuz edinerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Faaliyet alanının merkezi “Plakalı Isı Değiştiriciler” olan ACM Eşanjör, diğer markaların ürünlerini kullanmakta olan müşteriler için yedek parça tedariğini en uygun şekilde müşteri memnuniyeti doğrultusunda sağlamaktadır.

Bununla birlikte yine müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda; eşanjör bakım, temizlik, montaj, plaka, conta, boyler, hava ayırıcı, lehimli eşanjör ve plakalı eşanjör gibi ürünlerin tedariği konusunda da hizmet vermektedir. Kaliteden ve dürüst çalışma prensibinden taviz vermeden, müşteri odaklı çalışma anlayışıyla genç ve dinamik teknik kadrosu ile günün her saatinde ayırt etmeksizin hizmet vererek örnek bir kuruluş olmayı hedefleyerek yoluna devam etmektedir.

TÜM ÜRÜNLERİMİZ

EŞANJÖR CONTASI

Eşanjör temel olarak iki akışkanın birbirine karışmadan aralarında ısı transferinin yapılmasını sağlayan ekipmandır. Eşanjör contası ise eşanjörün ana bileşenlerinden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu sayede ısı transferinin gerçekleşen yüzeyin iki farklı yüzü ile temas eden sıvıların birbirine karışmasını önleme görevini üstlenir. Akışkanlar eşanjör gövdesinde bulunan bağlantı noktalarından plakaların olduğu bölüme doğru hareket etmektedir.

CONTALAR NEYE GÖRE SEÇİLİR?

Yazının önceki bölümünde belirttiğimiz üzere akışkanlar eşanjör gövdesinde bulunan bağlantı noktalarından plakaların olduğu yöne doğru hareket etmek durumundadır. Eşanjör contası hareket halinde olan akışkanların sayesinde plakalara doğru yönlendirilmektedir. Aynı plakanın ön tarafı A akışkanı ile temas ederken, diğer taraf ise B sıvısı ile temas etmektedir. Bu iki sıvı asla birbirine karışmaz ve hiçbir zaman aynı plaka boşluğuna yönlenip hareket etmez. Bu yapı plaka contaları sayesinde sağlanmaktadır. Eşanjör contası, eşanjör tipine göre seçilen parçalardır. Plakalı ısı eşanjörlerinde en önemli malzemelerden biri olarak karşımıza plakalı eşanjör contaları çıkmaktadır. Bu noktada doğru plakalı ısı contası seçmek büyük önem taşır. Plakalı ısı eşanjöründe genellikle kauçuk conta seçilir. Kauçuk conta görevi ise sızdırmazlık görevini yerine getirmektir. Ayrıca plakalar arasında akışkan geçişlerini önlemektir. Eşanjörlerde bu işlem hayati bir önem taşır. Bu görevin yerine doğru bir biçimde getirilmesi için de eşanjör contasının doğru malzemeden ve ölçüde eşanjör contası kullanılması gerekir.

API Schmidt-Bretten
APV
APV-Pasilac
AGC
Alfa Laval
Akropol
Ares
Arsopi
Barriquand
Bell&Gossett
Cardinale
Corblin
Cetetherm
Chester Jensen
Ciat
Cipriani
Danfoss
Ekin Eşanjör
Fischer
Funke
GEA-Ahlborn
Hisaka
Hydac
Iria
ITT
Junkers
Kapp
Kelvion
Mueller
MIT
Mastaş
Pasilac Kolding
Polaris
Reheat
Rosenblads
Sentry
Silkeborg
Sondex
Stork
Swep
Tanpera
Teknoplate
Termotrans
TetraPak
Thermaline
Thermowave
Tornado
Tranter
Türköz
Vesper
Vicarb
Viex
Vitherm
Wilo

EŞANJÖR CONTALARININ AVANTAJLARI

ACM Eşanjör Contaları’nın hamurları kesin bir denetim ve kontrol altında hazırlanır. Hazırlanan her parti hamurdan alınan numuneler laboratuar ortamında test edilir ve test sonuçları ile birlikte birkaç yıl saklı tutulur. Kullanmış olduğu hamur karışımları, ACM Eşanjör’ün Plakalı ısı değiştirici (PID)’den de gelen deneyimlerinin katkısıyla Plakalı ısı değiştirici (PID)’ler ve Plakalı ısı değiştirici (PID)’lerin uygulama alanlarına göre özel olarak hazırlanan reçetelerle elde edilir.

HIZLI SERVİS VE TESLİM SÜRESİ

ACM Eşanjör’e günün her saati ulaşabilir, stok durumunu öğrenebilir, teknik destek alabilir, sipariş verebilirsiniz, üstelik acil durumlar için 7/24 servis hizmeti alabilirsiniz. ACM Eşanjör, sizleri müşterisi olarak değil partneri olarak benimsemiş ve sizlere mümkün olan en yüksek standartlarda hizmet vermeyi amaçlamıştır.

Conta üretimi, ACM Eşanjör’ün ana çalışma konularındandır. Contalar, her daim Plakalı ısı değiştirici (PID) kullanıcılarının ihtiyaçlarını pik zamanlarda karşılayabilecek ölçüde stoklanırlar. Yüklü ihtiyaçlarınız için ise sadece contanın üretimi için geçen süre teslim süresini belirler. ACM Eşanjör, her model Plakalı ısı değiştirici (PID) contasını en kısa sürede teslim edebilecek tek firmadır.

EŞANJÖR CONTA MALZEMELERİ

Kauçuk malzemeleri birçok katkı maddesinin karışımından oluşur. Her kauçuk malzemesi kendine özgüdür. Bazen, farklı tedarikçilerin malzemeleri birbirine benzerken, çoğu zaman da her firmanın aynı malzeme contası farklı özellikler gösterir. Örneğin farklı iki firmaya ait NBR karışımı ile üretilmiş contanın tavsiye edilen kullanım sıcaklığı birbirinden farklı olabilir. En önemli içerik, ağırlıkça %15 ile %70 arasında değişen polimerdir.

Tüm katkılar contanın özelliklerine farklı bir etkide bulunur. Belli bir uygulama için hazırlanan conta karışımının diğer uygulamalar için nadiren kullanılabilir. Teknik olarak, çok özel ihtiyaçları karşılayabilmek için daha karışımların geliştirilmesiyle, profesyonel ürünler elde edilebilir.

Sentetik polimerler, doğal kauçuğun sahip olmadığı özellikleri kazanabilmek için üretilirler.

Örneğin, yağa, kimyasallara, sıcaklığa, hava koşullarına (ozona, UV ışık) dayanım özellikleri bu şekilde kazandırılır.

Hava koşulları, buhar ve su dayanımı için standart conta malzemesi EPDM (Etilen-Propilen Kauçuk)’dir. NBR (Nitril kauçuk) yine yukarıdakilerin tümüne belli bir sıcaklığa kadar dayanabilen ve özelikle yağ için kullanılan bir malzemedir.